Manufacturer of a wide range of products which include 63mm pp confectionery jar cap, 63mm pp long jar cap, 100mm pp jar cap, 96mm pp jar cap, 83mm pp jar cap and 120mm pp egg jar cap.
₹ 1.6 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 63mm |
| Type | Pull Push Caps |
| Color | Multi-color |
| Usage/Application | Mineral Water |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Usage | Polyropyline Caps |
| Is It Recyclable | Recyclable |
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 63mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Golden copper black |
| Shape | ROUND |
| Brand | MP |
| Neck Finishing | 63MM |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 100mm |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | PP Jar |
| Color | White |
| Dimensions | 100mm |
| Brand | MITTAL PLASTICS |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 3.75 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 96mm |
| Brand | Mittal |
| Usage/Application | PP Jar |
| Material | Polypropylene |
| Color | Black |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 96mm PP Jar Cap to our valuable customers.
₹ 1.50 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size | 83 mm |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Weight | 6 Gram |
| Pattern | Plain |
₹ 5.00 / Piece Get Latest Price
| Dimensions | 120mm |
| Usage/Application | jar cap |
| Color | Golden |
| Material | PP |
| Size | 120mm |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 4.25 / Piece Get Latest Price
| Color | Blue |
| Material | pp |
| Size | 96mm |
| Usage/Application | Storage jar caps |
| Shape | round |
| Brand | mp |
| Dimensions | 96mm |
Minimum order quantity: 5000 Piece
We are engaged in offering the high quality 100mm PP Storage Jar Cap to our valuable customers.
Color Available: Red, Orange etc
₹ 2.50 / Piece Get Latest Price
| Color | Yellow |
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Type | jar cap |
| Brand | mp |
| Dimensions | 120 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 18 Gram |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 1.0 / Piece Get Latest Price
| Color | Yellow |
| Size | 63mm |
| Material | Polypropylene |
| Dimensions | 63mm |
| Brand | mp |
| Usage/Application | Easy to grip and leakage proof |
| Type | jar cap |
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India