Our product range includes a wide range of 96mm plastic jar handle cap, 46mm plastic jar handle cap, 63mm plastic jar handle cap, 100mm plastic jar handle cap, 73mm plastic jar handle cap and 120mm plastic jar handle cap.
₹ 3.35 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 96 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
| Usage | Confectionery |
Minimum order quantity: 1000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 96mm Plastic Jar Handle Cap to our valuable customers.
Color Available: Yellow
₹ 1.75 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 46 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Color | Yellow |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Usage | Snacks |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 63 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Color | Golden |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Usage | Spices |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 3.50 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 100 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Color | Yellow |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Usage | Protein Powder |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 2000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 100mm Plastic Jar Handle Cap to our valuable customers.
Color Available: Blue
₹ 2.2 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 73 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Material | Plastic |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Usage | Snacks |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 5000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 73mm Plastic Jar Handle Cap to our valuable customers.
Color Available: Blue, Green
₹ 4.65 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 120 mm |
| Cap Type | Handle Cap |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Packaging Type | Bag |
| Usage | Cosmetics |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 2.45 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Handle Cap |
| Material | Plastic |
| Size | 83mm |
| Shape | Round |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Bag |
| Usage | Cosmetics |
Minimum order quantity: 10000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 83mm Plastic Jar Handle Cap to our valuable customers.
Color Available: Yellow, Red
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India