Pioneers in the industry, we offer 38mm plastic fridge bottle cap, 46 mm plastic cap for fridge bottle, 29mm plastic fridge bottle cap, 29mm milton bottle cap, 28mm plastic fridge bottle cap and 36mm plastic fridge bottle cap from India.
₹ 0.70 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size | 38 mm |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Bag |
| Usage | Fridge Bottle |
| Color | Pink |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Orange |
| Neck Size | 53 mm |
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Usage | Fridge Bottle |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 0.96 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Neck Size | 30 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Fridge Bottle |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 0.95 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 29 mm |
| Usage/Application | Fridge Bottle |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1.00 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Neck Size | 28 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Fridge Bottle |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1.5 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 36 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Usage | Fridge Bottle |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1.75 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 46 mm |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Pink And White |
| Design | Double Color |
| Usage/Application | Fridge Bottle |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 5000 Piece
We are engaged in offering the high quality 46mm Plastic Fridge Bottle Cap to our valuable customers.
Color Available: Blue, Green etc
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India