We are a leading Manufacturer of 38mm plastic bottle flip top cap, 46mm plastic fridge bottle flip top cap, 60mm plastic bottle flip top cap, 25mm plastic bottle flip top cap and 83mm plastic sipper bottle flip top cap from New Delhi, India.
₹ 1.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Bottle |
| Neck Size | 38 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Yellow and White |
| Cap Type | Flip Top |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
We are engaged in offering the high quality 38mm Plastic Bottle Flip Top Cap to our valuable customers.
Color Available: Green, Red, Blue etc
₹ 2.75 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 46 mm |
| Shape | Round |
| Type | Flip Top Caps |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 46 mm |
| Color | Red And White |
| Pattern | Plain |
| Usage | Fridge Bottle |
Minimum order quantity: 5000 Piece
We are engaged in offering the high quality 46mm Plastic Fridge Bottle Flip Top Cap to our valuable customers.
Color Available: Green, Yellow, Blue etc
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Bottle |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 60 mm |
| Color | Red |
| Cap Type | Flip Top |
Minimum order quantity: 2000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 60mm Plastic Bottle Flip Top Cap to our valuable customers.
₹ 0.9 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 25 mm |
| Usage/Application | Sanitizer Bottle |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top |
Minimum order quantity: 50000 Piece
We are engaged in offering the high quality 25mm Plastic Bottle Flip Top Cap to our valuable customers.
Color Available: Green
₹ 3.25 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Sipper Bottle |
| Neck Size | 83 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Yellow And White |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Flip Top |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India