Our product range includes a wide range of 53mm plastic phenyl bottle handle cap, 63mm plastic round bottle handle cap, 36mm plastic round bottle handle cap, 28mm plastic bottle handle and 46mm plastic butterfly bottle handle cap.
₹ 2.8 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Phenyl Bottle Handle and Cap |
| Color | Yellow, White, and green |
| Dimensions | 46mm |
| Packaging Type | Bag |
| Design | Seal Cap |
| Brand | OEM/ MP |
| Shape | Round |
| Product Type | Seal Cap |
| Type Of Cap | Seal Caps |
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Size | 63 mm |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Bottle |
| Product Type | Seal Cap |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Color | Red |
| Dimensions | 36MM |
| Packaging Type | Packet |
| Design | Handle |
| Brand | MP |
| Weight | 3.5 GMS |
Minimum order quantity: 25000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 36mm Plastic Round Bottle Handle Cap to our valuable customers.
Color Available: White, Blue etc
₹ 0.8 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 28 mm |
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Packet |
| Design | Pull-Push Caps |
| Usage/Application | Transport Heavy Goods From one Location to Another |
| Shape | Round |
| Weight | 12-15 Gram |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 2.6 / Piece Get Latest Price
| Type | Seal Caps |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Color | Yellow |
| Neck Size | 20mm |
| Dimensions | 46 mm |
Minimum order quantity: 10000 Piece
We are engaged in offering the high quality range of 46mm Plastic Butterfly Bottle Handle Cap to our valuable customers.
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India