Offering you a complete choice of products which include 46mm pet bottle preform and 83mm pet jar preform.
₹ 126 / Kg Get Latest Price
| Neck Size | 46 mm |
| Preform Weight | 10 g |
| Preform Color | Transparent |
| Application | Water Bottle |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Height | 105 mm |
Minimum order quantity: 500 Kg
We are engaged in offering the high quality 46mm PET Bottle Preform to our valuable customers.
Color Available: Blue
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Preform Weight | 10 g |
| Capacity | 1 Litre |
| Neck Size | 83 mm |
| Preform Color | Transparent |
| Material | Plastic |
| End Use | Water Jar |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Polythene Bag |
| Preform Length | 120 mm |
Minimum order quantity: 500 Kg
We are engaged in offering the high quality 83mm PET Jar Preform to our valuable customers.
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India