Our product range includes a wide range of 46mm pet spice jar cap, 83mm pet short neck jar cap, 100mm plastic pet jar cap, 38mm pet knurling jar cap, 83mm pet snack jar cap and 96mm pet lollipop jar cap.
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Spice Jar |
| Diameter | 46mm |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Color | Red |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 0.87 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Short Neck Jar |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 1.8 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Candy Jar |
| Neck Size | 100 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Golden |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
| Pattern | Plain |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 0.75 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Knurling Jar |
| Neck Size | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Yellow |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 2500 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Snack Jar |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 3.00 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Lollipop Jar |
| Neck Size | 96 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Yellow |
| Material | PET |
| Packing Type | Poly Bag |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 3000 Piece
₹ 3.50 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Spice Jar |
| Neck Size | 100 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Black |
| Material | PET |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 5000 Piece
We are engaged in offering the high quality 100mm Nayasa PET Jar Capp to our valuable customers.
Color Available: White, Yellow etc
₹ 1.75 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Knurling Jar |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Yellow |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 2.00 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Honey Jar |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 1.5 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Pharma Jar |
| Neck Size | 63 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Sweet Jar |
| Neck Size | 96 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Cosmetic Jar |
| Neck Size | 96 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Yellow |
| Diameter | 96mm |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 5.00 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Food Storage Jar |
| Neck Size | 83 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 4.0 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Sweet Jar |
| Neck Size | 76 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Jar Type | Sweet Jar |
| Neck Size | 100 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | PET |
| Seal Type | jar cap |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Packing Type | Poly Bag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India