We are a leading Manufacturer of 73mm pet cap, 46mm pet cap, 100mm pet cap, 83mm pet cap and 36mm pet cap from New Delhi, India.
₹ 2.75 / Piece Get Latest Price
| Material | plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | storage |
| Shape | round |
| Brand | non branded |
| Features | storage |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
We are engaged in offering the high quality 73mm PET Cap to our valuable customers.
Color Available: Black, Red, Blue etc
₹ 2.00 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 46mm |
| Shape | Round |
| Dimensions | 46mm |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Bottles |
| Weight | 11 gms |
| Diameter | 46mm |
| Plastic Type | Unbreakable |
| Embossed Logo | No |
₹ 5.75 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Storage jars |
| Color | Mix color |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Design | Screw Cap |
| Brand | Mp products |
₹ 3.25 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size | 83 mm |
| Material | PET |
| Bottle Use | Water Bottle |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 2000 Piece
₹ 1.6 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size | 36 mm |
| Material | PET |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Fridge Bottle |
| Shape | Round |
| Weight | 15 gm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India