We are a leading Manufacturer of 46mm pet fridge bottle cap and 83mm pet mineral water bottle cap from New Delhi, India.
₹ 1.8 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 40-50 mm |
| Type | Chip Ware |
| Size | 46 mm |
| Design | Plain Cap |
| Material | PET |
| Plastic Material | Polypropylene Plastic |
| Shape | Round |
| Seal Type | Leakage Proof |
| Packaging Size | 1000 Caps |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Details :-
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 83mm |
| Material | PET |
| Type | Flip Top Caps |
| Usage/Application | Mineral Water |
| Color | Multi-Color |
| Shape | Round |
| Weight | 12-15 Group |
| Usage | Jar Capping |
| Is It Recyclable | Recyclable |
We are engaged in offering the high quality 83mm PET Mineral Water Bottle Cap to our valuable customers.
Color Available: Blue
Sapan Mittal (Director)
Mittal Plastic Products
Ground Floor, 16, Sector 3, Dsidc, Pocket E, Bawana Industrial Area, Near Gol Chaker
New Delhi - 110039, Delhi, India